• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  471799,230
  % -2,80
 • BIST 100
  %

18 Yaş Altı Banka Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altı Banka Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde 18 yaş altına banka kartı verilmiyor diye bilinse de bu bilgi aslında yanlıştır. 18 Yaş altı banka kartı veren bankalar bulunmaktadır. 18 Yaşında küçük olup online işlemler ya da birikim gibi şeyler için banka kartı sahibi olmak isteyen kişilere bu hakkı tanıyan bazı bankalar bulunmaktadır. Ancak bankalar her ne kadar bu gençlere banka kartı veriyor olsa da bankaların da bazı şartları bulunmakta. En önemli kural 18 yaş altı gençlerin banka kartı alabilmeleri için başvurularını veli ile beraber yapmalıdırlar.

18 Yaş Altı Gençler Banka Kartı Alabilirler mi?

Bilindiği gibi dünyanın her yerinde 18 yaşını tamamlamamış gençler henüz ergin birer birey olarak değerlendirilmemektedir. Bu sebepten dolayıdır ki resmi işlemlerinin büyük çoğunluğunu kendi başlarına yapamamaktadırlar. 18 Yaşından küçük bireylerin banka hesabı açma hakkı vardır ancak bunu da kendi başlarına yapmaları mümkün değildir. Veli onayı ve imzası ile 18 yaşından küçük gençler de kendilerine bir banka hesabı açtırabilirler.

18 Yaş Altı Banka Kartı Veren Bankalar

Gençler henüz 18 yaşının altında ise onlara banka kartı veren bazı bankalar bulunmaktadır. Bu bankalardan bazılar ise şunlardır.

Ziraat bankası

İş bankası

Yapı Kredi

Akbank

Kuveyt Türk

Vakıfbank

Bu bankalar 18 yaş altı gençler için banka kartı imkanı sunmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi ancak veli onayı ile banka kartı verebilmektedirler.

İş Bankası 18 Yaş Altı Banka Kartı

İş bankası 18 yaşını doldurmayan gençler için iş bankası il imza kartı adı altındaki kampanyası ile banka kartı vermektedir. İş bankası ilk imza kartını 18 yaş altına veriyor olsa da yine de bir alt yaş sınırı bulunmaktadır. Bu alt yaş sınırı da 12 yaştır. Yani iş bankası ilk imza kartı sahibi olabilmek için 12-18 yaş aralığında olmak gerekir.

İş bankasının 18 yaş altı banka kartı için koşulları veli onay ve iznidir. 18 yaş artı gençlerin banka kartı açtırmasının en büyük avantajı gençleri nakit para taşıma durumundan kurtarıyor olmasıdır. İlk imzam kartını alabilmek için yapmanız gereken size en yakın olan iş bankası şubesine aileniz ile beraber giderek ilk imza kartı başvurusu talebinde bulunmaktır.

Akbank 18 Yaş Altı Banka Kartı

akbank exi26

Akbank’ın da bu konuda özel bir kartı bulunmakta ve bu kartın adı da -26 banka kartıdır. Hatta Akbank -26 banka kartını alarak bir çok avantaj ve indirimde de bu kart ayrıcalığı ile faydalanabilirsiniz. İş bankası mavi kartta olduğu gibi Akbank exi-26 kartında da minimum yaş sınırı bulunmaktadır. 16-26 yaş aralığında olan bireyler Akbank -26 kartından faydalanabilmektedir. 18 Yaş altı gençlerin de bu kartı alabilmeleri için başvuruyu aileleriyle ve aile izniyle yapmalıdırlar. 16-18 Yaş aralığında gençler aileleri ile en yakın Akbank şubesine giderek exi-26 Akbank banka kartı başvurusu yapabilirler.

Kuveyt Türk 18 Yaş Altı Banka Kartı

Bilindiği üzere katılım bankası olan Kuveyt Türk 18 yaşından küçük gençler için banka kartı hizmeti vermektedir. 18 yaşından küçük bireyler Kuveyt Türk ile Altın Hesap Kartı alabilmektedir. Aynı zamanda bu hesapta altın birikimi yapmaları da mümkündür.

Kuveyt Türk Altın Hesap Banka Kartının en büyük avantajı Kuveyt Türk bankasında altın alım satımında makas aralığının diğer bankalara göre daha düşük olmasıdır. Daha düşük bir makasa aralığı ile altın yatırımlarında daha karlı olmanız da mümkündür.

18 Yaş altı gençlerin Kuveyt Türk Altın Banka Kartı açabilmeleri için aileleri ile beraber en yakın şubeye gitmeleri gerekmektedir.

18 Yaş Altı ING Turuncu Hesap

18 yaş altı banka kartı ing turuncu çocuk banka kartı

18 yaş altı banka kartı ing turuncu çocuk banka kartı

ING Bank ile hesap açmada herhangi bir alt yaş sınırlaması bulunmamaktadır. ING Turuncu çocuk hesabını açmak isteyen çocuklar aileleri ile beraber ING Bank şubelerine giderek hesap başvurusu yapabilirler.

18 Yaş Altına TEB Global Genç Hesap Kartı

TEB Bankası da 18 yaş altı için banka hesap kartı imkanı tanıyan alternatiflerden biri. Genç global hesap kartının yaş aralığına göre 3 alternatifi bulunmaktadır. Bunlardan biri 12-15 yaş aralığı, biri 16-17 yaş aralığı, diğeri ise 18-25 yaş aralığı içindir. 3 Yaş grubuna ayrı imkanlar tanıyan TEB Global hesap kartı ile dünya üzerinde toplamda 50’den çok ülkede para çekimi yapmanız mümkündür. TEB Global hesap kartı içinde eğer 18 yaşından küçükseniz aileniz ile beraber giderek başvuru yapmanız gerekmektedir.

Vakıfbank 18 Yaş Altı Banka Kartı

18 yaşını doldurmamış gençler için banka kartı imkanı sunan alternatif bankalardan biri de Vakıfbanktır. Vakıfbank tarafından 18 yaş altı gençler için verilen Genç Bankomat Kartını 24 yaşına kadar da kullanmak mümkündür. Vakıfbank Genç Bankomat Kart ile yurt içi ve yurt dışı alışverişleri yapabilir, istediğiniz zaman karttaki paranızdan nakit çekimi yapabilirsiniz.

Vakıfbank genç bankomat kart başvurusu yapmak için 18 yaş altı çocukların aileleri ile Vakıfbank şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Eğer 18 yaş 02üstü iseniz ve bu banka kartını kullanmak istiyorsanız da bankaya bireysel olarak gidip kart başvurusu yapmanız da mümkündür.

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Banka Kartı

18 Yaş altı çocuklarınızın yanında nakit para taşımasını istemiyorsanız bir çok banka gibi ziraat bankasına da başvuru yaparak hesap kartı almanız mümkündür. Bu hesap kartı ile çocuklarınız ister alışveriş yapar isterse de birikim yapabilirler. Hesaba yatırılan tutar istenildiği gibi kullanılabilmektedir. Ziraat bankası hesap kartını ister 18 yaşından küçük çocuklar ister 18 yaşından büyükler alabilirler. 18 yaş altı çocukların ziraat bankası hesap kartı alabilmeleri için aileleri ile bankaya giderek hesap kartı başvurusu yapmaları gerekmektedir.

18 Yaş Altı İçin ininal Kart

18 Yaş altı çocuklar için en ideal kartlarda biri de inanal karttır. Visa altyapısı kullanan inanal kartı 12 yaşından büyük olan her birey alabilmektedir. İninal kart da bir çok kart gibi ön ödeme özelliğinde bir karttır. Yani banka kartları gibi karta ne kadar para yüklerseniz karttan da o kadar harcama yapmanız mümkündür. Ancak ininal kartınızda bulunan miktarı maalesef nakit olarak çekmeniz mümkün değildir. İninal kartı pos cihazlarının bulunduğu yerlerde kullanabilir ve internet alışverişlerinde harcamalarınızı buradan yapabilirsiniz.

Mobil bankacılıkta olduğu gibi inanal kart mobil uygulaması ile ininal hesabınızın detaylı kontrolünü yapabilirsiniz. İninal kart başvurusunu ininal web sayfası üzerinden online olarak ya da fiziksel başvuru noktalarından birebir yapabilirsiniz.

İninal Kart Başvurusu Yapabileceğiniz Fiziksel Başvuru Noktaları
 • Vatan Computer
 • Teknosa
 • Şok
 • Pratik İşlem
 • Migros
 • Kim
 • D&R Store
İninal Karta Nasıl Para Yüklenir
18 yaş altı banka kartı ininal kart

18 yaş altı banka kartı ininal kart

İninal karta para yüklemek için birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlar;

 • Atm’ler ile para yükleme
 • PTTMatik ve PTT şubelerinden para yükleme
 • İnial cüzdan ile para yükleme
 • Market ve parekende noktalarından para yükleme
 • EFT ve havale ile para yükleme

Yukarıda belirttiğimiz tüm alternatiflerden 18 yaş altı çocuklar faydalanabilmektedirler. Eğer çocuğunuzun yanında nakit taşımasını istemiyorsanız ya da çocuğunuzun kendine ait bir hesabının bulunmasını ve bunda birikim yapmak istiyorsanız yukarıdaki alternatiflerden birini seçebilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı alabilmek için en önemli şart 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Bu yüzden 18 yaşını doldurmayan gençlere kredi kartı verilmesi söz konusu değildir. Kaldıki bir gelir kaynağı olmayanların 18 yaşından büyük olması durumunda da kredi kartı alabilmeleri neredeyse imkansızdır. Ancak bunun da birkaç istisnası vardır. Mesela 18 yaşını doldurmamış ama üniversite öğrencisi olan biri kredi kartı alabilmektedir.  Belirttiğimiz gibi 18 yaşından küçük olan gençlerin kredi kartı almaları imkansızdır ancak kredi kartı alternatifi olarak ek kart ya da ön ödemeli kart almaları mümkünüdür. E Tabi bunun içinde ısrarla belirttiğimiz gibi ile olayı en büyük şarttır.

 

Bir önceki yazımız olan Hesap Tasfiyesi Nedir, Hesap Tasfiyesi Nasıl Kaldırılır? başlıklı makalemizde Hesap Tasfiyesi, Hesap Tasfiyesi Nasıl Kaldırılır? ve Hesap Tasfiyesi Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.