• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  474272,562
  % -2,94
 • BIST 100
  %

Akbank Birikimli Mevduat Hesabı 2020

Akbank Birikimli Mevduat Hesabı 2020

Gündelik sıkıntılar, yaşam telaşı içerisinde zaman zaman maddi zorluklar da ortaya çıkar. Bu zamanlarda daha önce yapılmış bir birikim yoksa daha da sıkıntılı günler oluşur. Birikim yapmak isteyip bir türlü parasın bir köşeye koyamayanlar için, bankalar çeşitli programlar oluşturur. Bu programlardan bir tanesi olan akbank birikimli mevduat hesabı detaylarını sizler için derledik.

Yapı Kredi Özel Bankacılık

Bütün bankaların belirli bir birikimin üzerinde mevduat hesabı bulunan kişiler için özel bankacılık uygulaması vardır. Yapı Kredi özel bankacılık standart bankacılık faaliyetlerinden farklı olarak daha kapsamlı yürütülür. Bütün bankalar gibi Yapı Kredi Bankası da özel olarak bankacılık hizmeti verir. Özel bankacılık müşterileri ayrıcalıklı işlem yapma hakkına sahiptirler. Yapı Kredi Özel Bankacılık Özel bankacılık müşterileri işlemlerini kendilerine ayrılmış şubelerden yaparlar. Bu şubelerde sıra beklenmez. Dizayn olarak da diğer banka şubelerinden daha

İlgili İçerik

Bunun temel nedeni, müşterilerinin kendilerine bir hedef koyarak o süre içerisinde hesaplarına aktardıkları parayı kullanmalarını engellemektir. Bu hesaplarda belirli bir vade süresi vardır. Bu vadeden önce biriktirilen tutar çekilmek istenildiğinde o döneme kadar hak edilen faiz tutarı ödenmez.

Böylece müşteri için bir şekilde kısıtlama getirilmiş olur. Akbank birikimli mevduat hesabı ile birikim uygulamalarına eşlik eder. Çok küçük tutarlarla belirli bir zaman diliminde birikim yapmaya fırsat verir.

Akbank Birikimli Mevduat Hesabının Özellikleri

Bu hesap müşterinin isteğine bağlı olarak Türk Lirası, Dolar veya Euro para birimlerinde açılır. Aylık ödeme limiti 50-3.000 TL arasında bir rakamdır. Hesaba beş yıl boyunca her ay düzenli olarak ödeme yapılması beklenir. Hesap açılışı doğrudan şubelerden yapılabilir. Şubeye gitmeye imkanı olmayanlar Akbank Direkt uygulamasını kullanarak da hesap açma işlemlerini tamamlayabilirler.

Para Yatırmak İçin Hangi Banka Daha İyi

Günümüzde artan hırsızlık olayları bankaların paralarını yatıran kimselere sunmuş oldukları rahatlık ve güven sağlar. Bu durum, biriktirilen düşük ya da yüksek miktarda parayı herkesin bankalara yatırmasını sağlamaktadır. Bu durum da, günümüz içerisinde bankaların önemini artırmakta olan hususlardan biri olarak görülebilmektedir. Bir miktar parası olan kimseler, para yatırmak için hangi banka daha iyi düşünmekte ve en çok kazanç sağlayacakları bankaları seçmiş olacaklardır. Aşağıda listeler biçiminde, para yatırmak için hangi bankanın daha

İlgili İçerik
akbank birikimli mevduat hesabı özellikleri

akbank birikimli mevduat hesabı özellikleri

Bu konuda telefon bankacılığı da destek olmaktadır. Ödemeler ise kredi kartından ya da vadesiz hesaptan verilen talimat ile yapılabilir. Böylece ödeme takip etme derdi oluşmaz. Dileyen müşteriler ara ödemeler yaparak daha yüksek birikim elde etme imkanına sahiptirler. Hesap açılışı sırasında da bir miktar toplu ödeme yapılabilir.

Para Biriktirmek İçin Hangi Banka Tercih Edilmelidir

İnsanların geleceklerini garantiye almak ve acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gelirlerinin bir kısmını mutlaka para biriktirmek için ayırmaları gerekmektedir. Birikim yapmak için pek çok yatırım şekli mevcuttur. Birikim yapmak için ilk adım, maaş veya fatura ödemeleri gibi sürekli finansal ihtiyaçlar için kullanılan banka hesabının olduğu bankayı kullanmak değil, farklı bir banka seçeneği kullanmaktır. Avantajlı bir banka seçilerek donanımlı bir yatırım uzmanından birikim yapmak için en uygun banka hakkında yardım almak en

İlgili İçerik

Ödemelerin altı kere üst üste aksatılması durumunda banka hesabı kapatarak birikim yapılan tutarı müşterinin vadesiz hesabına aktarır. Bu hesabın en önemli özelliği paranın istenildiği zaman çekilebilmesidir. Ancak bu durumda hak edilen faiz tutarının ödemesi yapılmaz.

Birikim Hedefi Koyma İmkanı

Akbank bu hesaba hedef koyarak daha cazip hale gelmesine imkan tanır. Arabam için, evimin peşinatı için, eğitim giderleri için şeklinde hesap adları konulabilir. Bu hesabın en önemli avantajı ise çok acil bir durumda bir birikim olmasıdır.

Her ne kadar para vadesinden önce gelir getirmese de en azından mevcut sorunları çözmek için kullanılabilir. Hesaba işletilen faiz tutarı bir yıl boyunca açıklanan en yüksek faiz tutarından hesaplanır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2020 başlıklı makalemizde dert çözen ihtiyaç finansmanı ve dert çözen ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.