• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  479492,119
  % -1,78
 • BIST 100
  %

E Devletten Bankada Unutulan Paranın Öğrenilmesi

E Devletten Bankada Unutulan Paranın Öğrenilmesi

Kişiler, günlük koşturmalar içerisinde bazen yaşamları ile ilgili en önemli hususları bile unutabilmektedirler. Bu hususlardan biri de bankada unutulan paralardır. Bankada param var mı? Bankada unutulan paranın öğrenilmesi. Farkında olmadan unutulan bu paralar, on yıl boyunca banka hesabında kalmaktadır

. Fakat on yıl sürenin dolmasının ardından bu paralar TMSF’ ye aktarılmaktadır. Aktarım gerçekleştikten sonra bireylerin bu paraları tekrar almaları olanaklı değildir.

Bu nedenle banka hesabı olan bireylerin düzenli olarak kontrol etmesi gerekmektedir. Özellikle birden fazla banka hesabı olan bireyler bu sorunu daha çok yaşamaktadırlar. Bankada unutulan paraların öğrenilmesi için ise çeşitli imkânlar bulunmaktadır.

Bu konuda en iyi kaynak internettir. İnternette bazı bankaların kendilerine özel sorgulama sayfaları bulunmaktadır.

Bankada Unutulan Paranın Öğrenilmesi

Bankada Unutulan Paranın Öğrenilmesi

Kişiler bankada param var mı e devletten öğrenme konusunda mutlaka adım atmalıdır. E- devlet sistemi günümüzde insanların her türlü bilgilerini kayıtlı olduğu en önemli platformdur.

Kişiler birikimlerinden borçlarına, sahip oldukları gayrimenkul bilgilerine, iş ve sigorta bilgilerine, ikamet, nüfus vs. akla gelebilecek her türlü bilgiye E devlet sistemi üzerinden hâkim olabilmektedirler. E devlet sistemine girebilmek için öncelikle şifre alınmalıdır.

PTT şubelerinden alınabilecek olan e- devlet şifresi 2 TL karşılığında verilmektedir. Kişiler şifrelerini aldıktan sonra istedikleri gibi şifre değişikliği yapabilmektedirler. Şifre ile ilgili sorun yaşanması durumunda, telefonla yardım almak veya Online çözüm seçeneklerinden de yararlanmak mümkündür.

Şifre işleminin ardından sisteme kolaylıkla giriş yapmak ve herhangi bir konuda başvuru veya bilgi öğrenimini gerçekleştirmek oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Burada en önemli husus ise şifrenin hiç kimseyle paylaşılmamasıdır.

E- devlet şifresinin gizliliği bilgilerin kötü niyetli insanlar tarafından kullanılmasına sebep olmaktadır.

bankada unutulan paranın öğrenilmesi

bankada unutulan paranın öğrenilmesi

E- devlet sistemine başarıyla giriş yapılarak başlıklar bölümünden banka işlemleri ile ilgili bölüme girmek ve bankada param var mı e devletten öğrenme konusunda bilgi almak önemlidir.

E- devlet sisteminde unutulan para miktarı, hangi bankada ve şubede olduğu, bankada en son hangi tarihte işlem yapıldığı ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Bu nedenle geç kalınmadan sistemden gerekli kontroller yapılmalı ve unutulan para bankadan talep edilmelidir.

İşlem tarihinin üzerinden on yıl süre geçmediyse, süre aşımı söz konusu olmadığından parayı almak mümkün olmaktadır. Fakat işlem tarihinin üzerinden on yıl geçtiyse mevcut para çoktan TMSF hesabına aktarılmıştır.

Bu nedenle duyarlı olmak ve sıklıkla bilgilerin takibini yapmak gerekmektedir. Bu konuda e- devlet sistemini sağladığı kolaylıktan yararlanmak yapılacak en doğru iştir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Online Başvuru ile 3000 TL Kredi İmkanı! başlıklı makalemizde denizbank, denizbank kredi ve denizbank kredi online başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.