• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  466962,143
  % -3,32
 • BIST 100
  %

Devlet Desteği İle Yapabileceğimiz İşler

Devlet Desteği İle Yapabileceğimiz İşler

Diğer bir işe faizsiz kredi veya bir diğer işten şu kadar sene vergi alınmayacağı gibi haberler paylaşılır çoğu zaman. İşten biraz önceki cümlede bahsedilmekte olan şey devlet desteği ile yapabileceğimiz işler olarak adlandırılmaktadır. Bunun dışında, devlet aslında oldukça durgun olan alanların canlanması için de, özel kişilere bu alanlarda ayrıcalıklar tanır.

Bu alanların gelişmesini sağlayıcı etkiler yapmak için de bazı işleri, devlet desteği ile yapabileceğimiz işler arasına almaktadır. Gelişmekte olan ülkelerde, bazı alanlarda olan yeni gelişme ve bu alanlara olan ilgi devletin destek vermesini sağlayacaktır.

Devlet Desteği İle Yapabileceğimiz İşler

Devlet özellikle bazı alanlar içindeki durgunluğu ya da bu alanlardaki el atılmamışlığı gidermemek için devlet destekli krediler vermektedir. Bu krediler kapsamında yapılacak işler de, devlet desteği ile yapabileceğimiz işler arasında değerlendirilmektedir. Devlet destekli kredilerden yararlanmak isteyen kimselerde bazı şartların bulunması gerekli olmaktadır.

devlet desteği

Devlet desteği

Devlet Destekli İşler İçin Şartlar

Bu şartlar aşağıda maddeler halinde sayılmış olmaktadır.

 • Devlet destekli kredilerden alarak devlet desteği ile iş yapmak isteyen kimsenin ilk olarak 18 yaşını doldurmuş, girişimcilik sertifikasına sahip biri olması gereklidir.
 • Devlet destekli kredi alarak, devlet destekli iş yapmak isteyen kimselerin yapması gerekli olan bir diğer şey de, bu kimsenin yapacağı işin planını detayı bir biçimde hazırlaması olacaktır.
 • Yukarıda özellikleri sayılan devlet destekli kredi alarak, devlet destekli kredi almak isteyen kimselerin yukarıda sayılmakta olan şartlara ek olarak bir de, gerekli kayıt işlemlerini tamamlamış olmaları gerekecektir.

Yukarıda geçmekte olan girişimcilik sertifikası halk eğitim merkezlerinde de verilmekte olan 32 saatlik eğitimin sonucu olarak sahip olunabilecek bir sertifikadır.

Bu girişimcilik sertifikasına sahip olmayan kimseler, devlet destekli kredilerden faydalanmayacaklardır. Bu sebeple devlet destekli kredilerden faydalanmak isteyen kimselerin bu sertifikayı bir an önce almaları şart olmaktadır.

Şu günlerde devlet tarafından destek verilmekte olan işlerden bazıları olarak, doğal bakım ürünleri satışı yapmak, bayilik almak, çamaşırhane işletmek ve cafe açmak gibi bazı işler sayılabilmektedir.

Ancak devlet destekli kredilerden özellikle yeni ve parlak fikirler de yararlanabilmektedir. Burada önemli olacak nokta, devlet desteği alınarak yani devlet destekli kredi kullanılarak yapılacak olan yeni ve parlak bir fikir barındıracak olan iş fikrinin planlarının tam olarak yapılması gerekli olacaktır.