• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  471799,404
  % -2,80
 • BIST 100
  %

Eşler Arası Kredi Notu Karmaşası

Eşler Arası Kredi Notu Karmaşası

Ülkemizde bulunan binlerce kişi kredi notu nedeni ile bankalardan kredili ürün kullanamıyor. Bu nedenle de eşleri üzerinden kredi kullanmayı deniyor. Ancak bankalar eşleri kara listede olanlar için de olumlu yanıt veremiyor. Yani eşinin kara listede olduğunu bilen ancak kendi kredi notuna güvenerek hareket eden pek çok kişi almış oldukları yanıt ile hüsrana uğruyor. Maalesef kredi notunun eşler arası kredi notu ilişkisini de etkiliyor olması ülkemizde binlerce insanın problemi haline gelmiş durumda. Ancak bankalar bazı pratik ve küçük çaplı krediler için eş durumunu göz ardı edebiliyor. Ancak araç ya da konut kredileri gibi önemli ve yüksek tutarlı kredilerde bu durum ciddi sorun oluşturabiliyor.

Kredi Kullanırken Alınan Masraflar Nelerdir?

Kredi Kullanırken Alınan Masraflar Nelerdir? Genel olarak bilindiği gibi kredi alırken ya da banka sizi kredi verirken belirli belgeler ve masraflar belirlenmektedir. Bankalar hem bundan kar almakla birlikte sizlere daha çok külfet olmaktadır. Ayrıca sizlere belirlenen bu fiyatlar daha çok belge ile ilgili olarak daha fazla ilgilenmenize ve zaman kaybına da yol açmaktadır. Pek çok banka dosya ücreti, talep ücreti ve tahsis ücreti olarak da masraflar uygulandığı

İlgili İçerik

Kredi Notunun Oluşmaması

Bankalar kara listede olanlar gibi daha önce hiç kredili ürün kullanmamış olanlara da riskli yaklaşıyor. Kredi notu oluşmamış olan bu kişiler bankalardan kolaylıkla kredi çekemeyebiliyor. Bu durumda eşler arası kredi notu durumu herhangi bir sorun oluşturmuyor. Yani eşinin kredi notu oluşmamış birisi, kendi, kredi notu ile kolaylıkla kredi kullanabiliyor.

Konut Kredilerinde Hane Halkı

Bilindiği üzere konut kredisi ürünlerinde bankalar hane halkının gelir düzeyine bakarlar. Dolayısıyla hane halkının KKB skoru da burada büyük bir önem taşımaktadır. Yani geliri gösterilen bir hane halkı kişisi eğer KKB skoru nedeni ile risk teşkil ediyor ise kredi kullanımı da riske girmiş olur. Bu durumda konut kredisini kullanacak olan kişi çeşitli kefil ve ipotekler ile ilerleyebilir. Ya da hane halkında bulunan ve skorunda pürüz bulunmayanların gelirleri beyan edilebilir.

eşin kkb notunun düşük olması

eşin kkb notunun düşük olması

Eşin KKB Notunun Düşük Olması

Eşinin KKB notu düşük olan kimseler için sorun çözümlenemez değildir. Banka bu kişilerin eşlerinin kredi geçmişine bakarlar. Burada da eşler arası kredi notu durumu ortaya çıkıyor. Pürüz yaşanan konu ve bankayı incelerler. Üzerinden uzun zaman geçmiş ise ve konu takibe alınmamış, icra süreci başlamamış ise karşı taraf bundan çok etkilenmez. Ayrıca konut kredisi gibi kredilerde eşlerin onayının alınması şarttır. Yani krediyi çekecek olan kişinin resmi nikahlı eşi de bankaya çağrılır. Dolayısıyla kişiler kredi notu düşük eşlerini banka ile görüştürmeyerek çözüm bulamazlar.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kullanırken Alınan Masraflar Nelerdir? başlıklı makalemizde dosya masrafaları, dosya masrafları ne kadar ve kredi masrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • sikis izle4 hafta önce
 • Hosts were very welcoming and friendly. Pool was cool and clean. The chalet was very clean and cosy. Olen Seacord

 • bahis oyna1 ay önce
 • You made some good points there. I viewed the internet for the concern and also found most individuals will certainly accompany with your web site. Rubin Dellenbaugh