• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  475666,309
  % -2,63
 • BIST 100
  %

Faturalı Telefon Hattına Kredi

Faturalı Telefon Hattına Kredi

Banka faiz oranların yüksekliği ya da birçok kişinin bankalardan kredi çekememesi gibi durumlarda insanlar acil nakit ihtiyaçlarını görebilmek için yeni arayışlara girmişlerdir. Faturalı hattınızdan tanımlanabilen puanlar sayesinde faturalı hatta kredi gibi işlemlerle bu ihtiyacınızı giderebilmeniz mümkün.

Faturalı Hatta Kredi İşlemleri

Faturalı hatta kredi

Bir faturalı hattınız var ise birçok kurum artık hat faturanıza telefon tanımlaması yapabilmektedir. Telefonun değer ne ise siz en fazla 12 eşit taksitte geri ödüyorsunuz. Her ay fatura tarifinize ek olarak bu tutar da yansıtılmış oluyor. Aldığınız telefonu değerinin biraz altında piyasada satma hakkı tamamen sizde saklıdır. Böylelikle nakit ihtiyacınızı karşılamış oluyorsunuz. Artık telefon operatörleri ile bile bayilerinde taksitli telefon satışı hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hat operatörü dışında farklı bir kurumdan bu hizmeti alacaksanız kurumun güvenilir olduğuna dikkat etmelisiniz. Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler için kurulmuş çok sayıda firma bulunmaktadır. İnternet üzerinden de hizmet veren bu tarz firmalar işinizi çözmeyecekleri gibi boşu boşuna sizi borç altına sokmuş olurlar. Faturalı hattınızla alakalı böyle bir işlem yapmak ve ufak çaplı ihtiyacınızı bankaya gitmeden çözmek istiyorsanız aracı kurumlar yerine hat operatörünüz ile görüşmenizde fayda var. Hem resmi hem de daha uygun koşullarda işinizi çözmeniz mümkün olacaktır.

Faturalı Hatta Kredinin Riskleri Nelerdir?

Faturalı hatta kredinin riskleri

Faturalı hatta tanımlanan telefonu satarak nakit ihtiyacınızı çözmeniz gerektiğinden burada telefonun piyasa fiyatını çok iyi araştırmanız gerekecektir. Bazı bayiler telefonları sizden değerinin çok altında satın alarak üzerine çok daha fazlasını ekleyerek kar elde ediyorlar. Bu konularda uyanık olmalısınız. Bu nedenle böyle bir işlem yaparak nakit ihtiyacınızı çözmeyi amaçlıyorsanız mutlaka tanıdık aracılığı ile bu işi yapmalısınız. Aksi halde aldığınız telefon hem değerinin çok altına satılmış olacak hem de siz fazla bir şekilde zarar etmiş olacaksınız.

Ayrıca bu tarz işlemler hiç bir zaman ödeme gücünüz olmadan yapılmaz. Bunu bilmelisiniz. Yani nasıl li bankaya gidiyorsunuz sizin kredi puanınıza ve ödeme gücünüze bakıyor burada da mantık aynı işlemektedir. Düzenli bir geliriniz yoksa yani hiç ödeme performansınız yok ise böyle bir yöntem size uygulanmaz. O yüzden bu tarz işlemlerde öncelik düzenli gelirinizin mutlaka olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Faturalı Hatlara Kredi başlıklı makalemizde faturalı hatlara kredi 2019, faturalı hatlara kredi nasıl alınır ve faturalı hatta anında kredi hakkında bilgiler verilmektedir.