• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  471799,682
  % -2,80
 • BIST 100
  %

Gelir Belgesiz Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Gelir Belgesiz Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Artık her 10 kişiden 8’i kredi çekmek zorunda kalıyor. Eski samimi ilişkiler kalmamakla beraber, akraba eşe dosta güvenmeyi bırakın insanlar, baba oğluna, kardeş kardeşine güvenemez hale geldi. Durum bu şekil olunca kimse kimseye minnet duymadan ihtiyacını karşılamak, çevreye ayak uydurmak veya mal sahibi olabilmek için bankalara başvuruda bulunmak zorunda kalıyorlar.

Peki Bankalar Çekilecek Krediyi Nasıl Değerlendiriyorlar?

Bankalar çekilecek krediyi nasıl değerlendiriyorlar?

Bu durum bankalara göre değişmekle beraber, krediyi ne miktarda ve ne için kullanılmak istenmesi de değiştirmektedir. Bir ev kredisi için, evin krediye uygun olmasıyla birlikte evin banka tarafından ipotek altına alınması ve kefil olmayı kabul eden bir memur durumu fazlasıyla değiştirebilir.

Bankaların genel değerlendirmesinde, sürekli kesilmeyecek maaş veya gelirin önemi büyüktür. Bu sebeple emekli veya memurun kredi kullanması her zaman daha rahattır. Çünkü sürekli gelirin olması banka kredisi için büyük bir avantaj olmaktadır.

Banka Kredi Kampanyalarının Faydası Var Mı?

Bankalar dönem dönem kampanyalar yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bayram kredisi kampanyası, kredi skoru yüksek olan alıcılara kampanya, araba kredisi kampanyası, ev kredisi kampanyası, maaş müşterisi kampanyası gibi birçok kampanyalar oluşturulmaktadır.

Bu tür kampanyalarda bankalar sgk hizmet dökümüne bakarak kredi çekilmesine dönem dönem izin verebilmektedir.

Peki Gelir Belgesiz Kredi Çekmek Mümkün Olur Mu?

gelir belgesiz kredi

Gelir belgesiz kredi çekmek

Öncelikle kredi çekeceğiniz bankayı iyi düşünmeniz gerekmektedir. Her bankanın şartları ve faiz oranları birbirinden çok farklıdır. Örneğin bir emekli veya bir memursanız maaş aldığınız bankalar, emekliler için aynı şeyi söyleyemesem de devlet bankasıdır. Emekli ve memur olmanız büyük avantaj zaten ve ayriyeten devlet bankalarından en uygun faiz oranıyla gelir belgesiz kredi çekmeniz mümkün olabilir.

Özel sektör çalışanların da şanslı olduğu bankalar elbette var. İşverenler maaş yatırmak için devamlı bir bankayla anlaşır ve bu durumdan hem işveren faydalanır hem de işçi.

Maaş müşterisi olduğunuz bankadan gelir belgesi vermeden ve uygun faiz avantajlarıyla kredi çekmeniz de böylelikle mümkün olur. Diğer bankalarda gelir belgesiz kredi kullanmanız, bankaların kampanyaları, kredi çekme sebebiniz ve kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir.

Bir önceki yazımız olan Faturalı Telefon Hattına Kredi başlıklı makalemizde faturalı hatlara kredi 2019, faturalı hatlara kredi nasıl alınır ve faturalı hatta kredi riskleri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.