• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  477424,716
  % -2,09
 • BIST 100
  %

Halkbank’dan Maaş Müşterilerine Kredi Sürprizi

Halkbank’dan Maaş Müşterilerine Kredi Sürprizi

Halkbank kamu bankası olmasına rağmen özel sektöre de büyük hizmetleri olan bir banka. Özellikle son günlerde düşürdüğü konut kredisi faizleri ile gündeme damga vuran banka müşteri portföyünü de bir hayli artırdı. Her geçen gün binlerce inşada daha kredili ürün kullandıran banka özellikle emekli kişilerin maaş anlaşmalı olduğu bankalardan. Emeklilerin kolaylıkla işlem yapabildiği ve pek çok avantajdan yaralanabildiği Halkbank kredi imkanı sunuyor.

Şimdilerde de maaş anlaşmalı müşterilerine düşük faizli kredi kullandırımı ile gündemde. 9 bin TL’ye varan düşük ihtiyaç kredilerini maaş anlaşmalı müşterilerine kullandıran banka nakit ihtiyaçları konusunda sık tercih edilen finans kuruluşları arasına girmeyi de başarmış durumda.

Düşük Faiz Yüksek Vade Seçeneği

Halkbank kredi

Kredi kullanım amacı ne olursa olsun Halkbank maaş anlaşmalı olduğu müşterilerine güzel bir sürpriz yaptı. Tatile gitmek isteyen, hastalanan, araba almak isteyen ya da ev dekorasyonu yapmak isteyen binlerce Halkbank müşterisi bu kredi sayesinde nakit ihtiyacını karşılayabilecek. 48 ay vade seçeneği sunan banka faiz oranını da düşük tutuyor.

Yüzde 1.30 gibi bir faiz ile kredinin geri ödemesinde de kolaylık sağlıyor. Özellikle yaz ayında tatil ve evlilik planlayan Halkbank maaş müşterileri bu krediler ile rahat bir nefes alabilecek.

Halkbank Kredi Kampanyası Belli Bir Süre İle Sınırlandırılacak

halkbank kredi

Halkbank düşük faizli kredi

Halkbank şuanda bu kampanyaya ilişkin net bir bitiş tarihi iletmiş durumda değil. Ancak kampanya bitişinin yıl sonuna doğru yapılacağı tahmin ediliyor. 9 bin TL krediyi 48 ay vade ile çeken banka müşterileri yüzde 1.30 faiz oranı üzerinden aylık 267,77 TL ödeme yapıyor.

Yani banka müşterisi 48 ay vade sonunda toplam 12.853,11 TL geri ödeme yapmış oluyor. Aslında ihtiyaç kredilerinin yüksek faizleri düşünüldüğünde bu tutar oldukça makul görünüyor.

Emeklilerin de faydalanabileceği bu kampanya sayesinde pek çok kişi tatil planını da rahatlıkla gerçekleştirebilecek. Ayrıca başvuru yalnızca şubelerden de yapılmıyor. ATM ya da internet bankacılığından, hatta mobil uygulama üzerinden de krediye başvuru yapılabiliyor. Birkaç saatlik bir kontrol aşamasından sonra sonuç müşteriye iletiliyor.

Bir önceki yazımız olan Finans Hizmetleri Neleri Kapsar? başlıklı makalemizde finans hizmetlerde düzenleme, finans hizmetleri ve finans hizmetleri 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.