• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  465332,415
  % -4,13
 • BIST 100
  %

Kredi Kullanırken Alınan Masraflar Nelerdir?

Kredi Kullanırken Alınan Masraflar Nelerdir?

Genel olarak bilindiği gibi kredi alırken ya da banka sizi kredi verirken belirli belgeler ve masraflar belirlenmektedir. Kredi masrafları gibi bazı giderler belirlenmektedir. Bankalar hem bundan kar almakla birlikte sizlere daha çok külfet olmaktadır. Ayrıca sizlere belirlenen bu fiyatlar daha çok belge ile ilgili olarak daha fazla ilgilenmenize ve zaman kaybına da yol açmaktadır.

Pek çok banka dosya ücreti, talep ücreti ve tahsis ücreti olarak da masraflar uygulandığı bilinmektedir. Bu masraflar bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi kredi miktarlara göre de değişiklik göstermektedir. Kredi desteği olarak karşımıza çıkan bu tarz masraflar genellikle krediler ile ilgili karşımıza çıkmaktadır. Bu tarz kredilerde yapılan belge işlerinde sizlere en iyi masrafları çıkaran bankalarla anlaşmanız sizlere avantaj sağlayacaktır.

Kredi masrafları

Kredi konusunda birden fazla banka KKDF ve BSMV ile karşımıza çıkmaktadır. Bazı bankalar ise bu işi artık kandırmaca haline getirmiş durumda olmakla beraber sizlere kredi masrafları adı altında en çok masrafı çıkarmaktadırlar. Genellikle bu tür bankalarla çalışmamanız bizlerden sizlere en iyi tavsiye olmaktadır.

Kredi almadan önce iyice araştırıp masraflar ile ilgili en iyi hangi bankadan ücret alınıyorsa bunları belirleyip işlemlere başlamalısınız. Öte yandan çoğunlukla kişilerin kişisel olarak seçtiklerini ön plana çıkaran bu tarz masraflar, belirli bankalarda dosya masrafı olarak kredi sunulmaktadır. Genel olarak ayrıntılı olarak araştırma yapmanız sizlerin en iyisi olacaktır.

Kredi notu düşük olan kimselere de, zorluk çıkarmadan ya da ekstradan bilgi ve belgeler istemeyen bankalar mevcuttur. Anında kolay bir biçimde zorluk çıkarmadan kredi hizmeti veren bankalara başlıca, QNB Finans Bank, Odea bank, ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Aktifbank N kolay kredi.com.tr, Denizbank, Akbank, TEB, cepteteb.com.tr, Garanti Bankası ve Vakıflar Bankası örnek olarak gösterilebilir. Siz de kolay yoldan kredi çekmek için bu sayılan bankalardan birini seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kısa Vadeli mi Yoksa Uzun Vadeli mi Çekilmelidir? başlıklı makalemizde kredi çekmek, kredi vadesi ve kredi vadesi nasıl olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.