• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  480063,566
  % -1,62
 • BIST 100
  %

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bugün hemen hemen hepimiz, bir iş kurarken ev alırken ya da bir araba satın alırken para biriktirmek yerine, kredi çekeriz. Bankaların verdiği kredileri çekerek, bu parayla alacağımız ürün ya da hizmeti aldıktan sonra bu parayı bankaya, banka ortak olarak yapılan anlaşmanın koşullarına uygun olarak ödemeyi tercih etmekteyizdir. Bu sebeple, bu durum bizim hedeflerimize daha kolay bir şekilde ulaşabilmemizi sağlayacaktır. Ancak bankalar kredi vermeden önce kredi notu vermekte ve bu kredi notunun oranı doğrultusunda kredi alacak kimselere kredi vermektedir. Buradan kredi notu düşüklere kredi veren bankalar yok mu ya da kredi notu düşük olan kimselerin kredi almasının mümkün olup olmadığı sorusunun hemen akıllara gelmesi oldukça normal karşılanacaktır.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notunu en çok merak eden kimseler genellikle kredi notu düşük olan kimseler olmaktadır. Çünkü bu kişiler, kredi notu düşüklere kredi veren banka bularak, aradıkları krediyi almanın peşinde olan kişilerdir. Ancak bu soruyu cevaplandırmadan önce kredi notu teriminin tam olarak ne olduğunun açıklanması gerekli olacaktır. Bu terimi açıklamadan önce, kredi notu terimi ile finans kredi notu terimlerinin farklı olduğu düşünülebilirse de aynı şeyler olduğunu belirtmekle işe başlayabiliriz. Kredi notu diğer adıyla finansal kredi notu, kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin diğer bankalarla olan ilişkisinin analizi sonucunda belirlenmekte olan ve bankanın size kredi vermeden önce bakarak vereceği kredinin miktarının belirlediği nottur, kısacası bir çeşit karnedir. Bu sebeple, daha önceden bankalarla iyi borç ilişkileri kurmuş olan kimselerin kredi notları yüksek bir oranda oluyorken, daha önce bankalarla iyi borç ilişkileri geliştirememiş ve borcuna sadık olamamış kimselerin de kredi notları oldukça düşük olmaktadır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Yukarıda anlatılan kredi notu çeşitli sebepler dolayısı ile düşük olan kimselere kredi veren bankalar vardır. Bu bankalardan bazıları N KOLAY KREDİ bir diğer adıyla AKTİF BANK, CEPTE TEB, ENPARA.COM ve ING BANK E – KREDİ olmaktadır. Bunlardan ING BANK E –KREDİ haricindekiler kefil istememesine karşın, ING BANK E –KREDİ kendi yapmış olduğu değerlendirmeler sonucunda kefil isteyebilmektedir. Aslında kısa sürelerde, biraz olsun kredi notunu yükselterek kredi çekme işlemine başvurmak daha mantıklı olacaktır. Kredi notu yükseltmenin en kolay ve hızlı şekilde yükseltme yolu ise, kredi kartı kullanımına başvurmaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kısa Vadeli mi Yoksa Uzun Vadeli mi Çekilmelidir? başlıklı makalemizde kredi çekmek, kredi vadesi ve kredi vadesi nasıl olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.