• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  475339,206
  % -2,66
 • BIST 100
  %

Netflix Hisse Senedi Nasıl Alınır

Netflix Hisse Senedi Nasıl Alınır

Netflix Nedir?

Netflix internet ortamında yayıncılık yapan bir platformdur. Netflix de dizi yapımcılığı da aynı zaman da yapılmaktadır. Kendi bünyesi içerisin de dizilerin çekimlerini yaptırarak bünyesinde yayınlamaktadır. Netflixin çalışma sistemi ise şöyledir; aylık belirli ücretler karşılığın da siteye üye olunuyor ve bu üyelik karşılığında ise kendi bünyesin de bulunan dizileri ve filmleri izleme fırsatı sunmaktadır.

Netflix ilk kurulduğu aşamadan günümüze kadar olan kısım da büyük bir sıçrama yapmıştır. Netflix’in özellikle uluslararası arenada da kabul edilmesinden kaynaklı olarak şirket hisseleri çok büyük bir artış sağlamıştır. 2002 yılında halka arz ettiği hisse senedi değeri 1.2 dolar iken şuan da 350 dolar civarın da bulunmaktadır.

Netflix hisse senedi şuan da 350 dolar civarın da işlem görmesi her zaman bu seviyede ilerleyeceği anlamına gelmez. Belki yarın 500 dolara da çıkabilir, bir proje üretmesi durumun da yada rakipleri tarafından çıkartılan yeni bir platformdan dolayı değer kaybedip 100 doların altına da düşebilir. Bu sebepten dolayı kesinlikle bu sektörün içerisinde olmanız gerekmekte yada içerisin de olmasanız dahi en azından sıkı bir takipçisi olmalısınız.

netflix hisse senedi

Netflix hisse senedi nasıl alınır, yorumlar ve grafik

Netflix Hisse Senedi Nasıl Alabilirsiniz?

Netflix hisse senedi almadan önce kesinlikle netflix’in ne olduğuna dair bir araştırma yapmanız çok önemlidir. Netflix’in hangi sektör de hangi şartlar altında piyasada bulunduğunu iyi bir araştırma sonucun da eğer Netflix hisse senetlerini almaya kararlı iseniz o zaman hisse senedi aşamasını anlatalım.

Öncelikle Netflix hisse senetleri ABD Nasdaq borsasın da işlem gördüğünden dolayı Türkiye’den yapacağınız alımlar için yurtdışından hisse almanızı sağlayabilecek bir ara kurumdan hesap açarak bu hisseleri alabilirsiniz. Eğer bu aracı şirkette zaten hesabınız var ise alımlar için diğer adımlara geçersiniz.

Aracı kurumlar ülkemiz de çokça bulunmaktadır. Bu sebeple en avantajlı olanları, limit değerlerini ve danışmanlık hizmetleri üzerinden yapacağınız bir araştırma ile bu aracı kuruma karar verebilirsiniz.

Bu kurum üzerinden tüm işlemlerinizi gerçekleştireceğinizden çok kritik bir aşama olduğunu unutmamalısınız. Aksi durum da ilerde yaşayabileceğiniz sıkıntılı durumlar da moral bozulması ve sinir katsayılarınız yükselebilir.