• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  467284,375
  % -3,31
 • BIST 100
  %

Para Yatırmak İçin Hangi Banka Daha İyi

Para Yatırmak İçin Hangi Banka Daha İyi

Günümüzde artan hırsızlık olayları bankaların paralarını yatıran kimselere sunmuş oldukları rahatlık ve güven sağlar. Bu durum, biriktirilen düşük ya da yüksek miktarda parayı herkesin bankalara yatırmasını sağlamaktadır. Bu durum da, günümüz içerisinde bankaların önemini artırmakta olan hususlardan biri olarak görülebilmektedir. Bir miktar parası olan kimseler, para yatırmak için hangi banka daha iyi düşünmekte ve en çok kazanç sağlayacakları bankaları seçmiş olacaklardır. Aşağıda listeler biçiminde, para yatırmak için hangi bankanın daha iyi olduğunu sizlerle bulmaya gayret ettik.

Para Yatırmak İçin Hangi Banka Daha İyi

Para Yatırmak İçin Hangi Banka Daha İyi

 • Öncelikle bankaya yatırmak istediğini paranın miktarını belirlemiş olmanız gerekli olacaktır.
 • İkinci olarak bu miktarı ne kadar sürede banka hesabınızda tutacağınızı belirlemeniz gerekli olacaktır.
 • Üçüncü olarak bankaya yatırmış olduğunuz bu miktarı, vadeli mevduat hesabına mı yoksa normal banka hesabına mı yatırmak istediğinizi belirlemeniz büyük bir önem taşıyacaktır. Burada yeri gelmişken vadeli mevduat hesabının ne olduğunun da açıklanması yerinde olacaktır. Vadeli mevduat hesabı, en basit tabiri ile yatırmış olduğunu miktarda paranın belirli bir süre boyunca bankada kalacağını ve o parayı çekmeyeceğinizin vadesini vererek oluşturduğunuz banka hesabıdır. Banka da size vadenize bağlı olarak, her ay düzenli olarak belirlemiş olduğu faizi ödeyecektir. Bu durum da, siz de bankanız vadeli mevduat hesabınızda kalmış bulunduğu sürece faizinden gelir elde edeceksiniz. Bu noktada eğer vadeli mevduat hesabı açarak paranızı, bu hesaba yatırmayı ve faiz gelirleri elde etmeyi düşünüyorsanız, vadeli mevduat hesabına en yüksek faizi vermekte olan bankayı seçmeniz gerekmektedir. Genellikle, internet bankacılığı, vadeli mevduat hesaplarındaki paralar için daha fazla faiz oranları vermektedir. Bu sebeple, daha fazla faiz geliri elde etmek isteyen kimseler, paralarını vadeli mevduat hesaplarının internet bankacılığı kısmına yatırmayı tercih etmektedirler.
 • Dördüncü olarak eğer vadeli mevduat hesabı açarak, parasının bankada bulunduğu sürece onun faizinden gelir elde etmek istemeyen kimseler de, normal banka hesabı açarak paralarının en çok güvende olacağı bankayı seçmek isteyeceklerdir. Bu sebeple bu kimseler internet bankacılığını güvensiz olduğu gerekçesi ile pek tercih etmemektedirler. Bu kişilerin yapması gereken, çevrelerindeki en köklü bankayı seçmeleri olacaktır. Çünkü bu bankalarda güvenliği aksatacak şeylerin yaşanması olasılığı oldukça düşük olacaktır.

Siz de yukarıda maddeler halinde yer almakta olan yönergelere uyarak, maddi kaynağınız için en uygun olan bankayı yani Para Yatırmak İçin Hangi Banka Daha İyi sorusunu cevaplandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Halkbank’dan Maaş Müşterilerine Kredi Sürprizi başlıklı makalemizde halkbank düşük faizli kredi, halkbank emeklilere kredi ve halkbank kredi hakkında bilgiler verilmektedir.