• GRAM ALTIN
  318,91
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,4691
  % 0,26
 • € EURO
  7,2005
  % 0,11
 • £ POUND
  8,0473
  % 0,08
 • ÇIN YUANI
  0,9121
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,0818
  % -0,04
 • BITCOIN
  38289,374
  % -4,84
 • BIST 100
  88.125,0400
  % -3,72

İş Bankası Sınavları Ne Kadar Sürede Açıklanıyor?

İş Bankası Sınavları Ne Kadar Sürede Açıklanıyor?

İşe alımda dünyanın her yerinde, işe girmek isteyen adaylar, belirli bir sınavdan ya da sınama aşamasından geçmektedirler. Bu hemen hemen her sektörden her meslek için bu şekildedir. İş alımında sınav sistemi ile adaylar arasından eleme yapılır. En uygun adayı işe almak sistemini kullanan sektörlerden birisi de banka sektörüdür. İş Bankası da adaylar arasında İş Bankası Sınavları ile eleme yapmaktadır.

İş Bankası Sınavları Nedir?

İş Bankası sınavları

Ülkemizde bulunmakta olan üniversitelerin başta bankacılık olmak üzere, iktisat, muhasebe, maliye ve çalışma ekonomisi gibi lisans ve önlisans bölümlerinden mezun olan kimseler, bankacılık yapabilmek için bankalar tarafından yapılmakta olan sınavlara girmekte ve bankacı olarak görev yapmak için çabalamaktadır. Günümüzde pek çok banka personel alımında, sınav yapmaktadır. Personel alımında sınav yapmakta olan bankalardan biri de, İş Bankası’dır. İş Bankasına bankacı almak için, iş bankası sınavları yapılmaktadır.

Çok eski tarihlerde Cumhuriyet’in kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle kurulmuş olan İş Bankası, ülkemiz içerisinde banka sektöründe en fazla eleman çalıştırmakta olan bankalardan birisi olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple de, pek çok bankacı adayı İş Bankası bünyesinde mesleki faaliyetlerine devam edebilmek için gayret göstermektedir. İş Bankası sınavları hemen hemen her bankacının girmiş olduğu ve kazanmak için gayret ettiği bir sınav olmaktadır.

İş bankası sınavları genellikle bankanın kendi belirlediği aralıklarla yapılmaktadır. Bu duruma bağlı olarak da, İş Bankası sınavlarının sonuçları da, yine İş Bankası’nın belirlediği sürelerde açıklanmaktadır. Çünkü sınavların yapıldığı net bir zaman olmadığı için, açıklandığı net bir zaman da söylenemeyecektir. İş Bankası, sınav tarihlerini açıkladığı dönemler içerisinde kendi resmi internet sitesinde hem başvuru şartlarını, hem de sınavın açıklanma tarihini belirtmektedir.

İş Bankası

Bu sebeple İş Bankası sınavlarına girmiş olan kimselerin İş Bankası’nın resmi internet adresinde bulunmakta olan güncelleme ve duyuruları sıklıkla takip etmeleri gerekli olmaktadır. Ancak daha önce yapılmış olan İş Bankası memur alımı sınavlarının yapılma zamanları ile açıklanma zamanları arasındaki zamanlara dikkat ederek, İş Bankası tarafından memur alımı amacıyla yapılmakta olan bu sınavların yaklaşık olarak 2 ay içerisinde açıklandığı söylenebilecektir.

Ancak yukarıda da belirtildiği gibi, İş Bankası memur alımlarını diğer bankalar gibi memur ihtiyacı olduğu zamanlarda yapmakta olduğu için, bunların açıklanma süreleri de, İş Bankası’nın memur ihtiyacına göre ve sınava girmiş olan İş Bankası memur adayı sayısına göre dahi değişkenlik gösterebileceğinde, bu konuda net bir tarih vermek mümkün olamamaktadır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kumbara başlıklı makalemizde iş bankası dijital kumbara, iş bankası dijital kumbara hesabı ve iş bankası kumbara hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • MUHASEBE4 ay önce
 • Bende yakından takip ediyorum bankacılık sınavlarını teşekkür ederim bilgi için.