• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  471757,106
  % -2,79
 • BIST 100
  %

Yapı Kredi Özel Bankacılık

Yapı Kredi Özel Bankacılık

Bütün bankaların belirli bir birikimin üzerinde mevduat hesabı bulunan kişiler için özel bankacılık uygulaması vardır. Yapı Kredi özel bankacılık standart bankacılık faaliyetlerinden farklı olarak daha kapsamlı yürütülür. Bütün bankalar gibi Yapı Kredi Bankası da özel olarak bankacılık hizmeti verir. Özel bankacılık müşterileri ayrıcalıklı işlem yapma hakkına sahiptirler.

Yapı Kredi Özel Bankacılık

Özel bankacılık müşterileri işlemlerini kendilerine ayrılmış şubelerden yaparlar. Bu şubelerde sıra beklenmez. Dizayn olarak da diğer banka şubelerinden daha farklıdırlar. Özel bankacılık müşterilerine doğrudan hizmet veren bir müşteri temsilcisi vardır. Müşteri işlemlerini kendi temsilcisi ile yapar. Müşteri temsilcileri yatırım işlemleri konusunda daha yetkindirler. Bir çeşit portföy yöneticisi gibi çalışırlar. Müşterinin bankada bulunan mevduatının daha verimli değerlendirilmesi için kişiye özel çalışmalar yaparlar. Özel bankacılık müşterisi olabilmek için öncelikle 500.000 TL’nin üzerinde bir birikime sahip olmak gerekir. Ayrıca özel bankacılık müşterilerine ayrılmış toplam 22 adet şube vardır.

Özel Bankacılığın Avantajları

Yapı Kredi Özel Bankacılık

Özel bankacılık müşterisi olmanın portföy yönetimi dışında da avantajları vardır. Öncelikle birçok konuda danışmanlık hizmeti imkanı özel bankacılık uygulamaları arasındadır. Sanat koleksiyonu yapanlara sanat danışmanlığı hizmeti verilir. Sanat koleksiyonerlerine danışmanlığın temelinde sanat eserlerinin satın alınması sırasında destek verilir. Tadilata ihtiyaç olan sanat eserlerinin onarımı konusunda da bilgi verilir. Bir diğer danışmanlık alanı ise gayrimenkul danışmanlığıdır. Gayrimenkul portföy yönetimi olan gayrimenkullerin değerlendirilmesi ve bunların üzerine yenilerinin eklenmesi üzerine kurulur. Alım satım aşamalarının tamamında danışmanlık yapılır.

Eskimiş sanat eserlerinin onarımı konusunda bilgi verilir. Ayrıca bu müşteriler için sanat eserleri kredisi uygulaması da vardır. Özel bankacılık müşterilerinin çocukları ve torunları için de eğitim danışmanlığı verilir. Yurt içi ve yurt dışı okullarla ilgili bilgiler sunulur. Liseden üniversiteye, masterdan doktoraya hatta öğrenci değişim programlarına kadar geniş bir alanda eğitim danışmanlığı hizmeti mevcuttur. Ayrıca miras hukuku alanında çalışan uzmanlar da bu grup bünyesindedir. Özel bankacılık müşterilerinin çocukları veya torunlarının eğitim aşamaları hakkında bilgi de verilir. Yurt içi ve yurt dışı kurumların araştırılması, en uygun eğitim planının çıkartılması da özel bankacılık hizmetleri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde yapı kredi, yapı kredi kredi kartı ve yapı kredi kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.