• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  465023,407
  % -4,09
 • BIST 100
  %

Senetle Altın Veren Kuyumcular Var Mı? 2020 Verileri

Senetle Altın Veren Kuyumcular Var Mı? 2020 Verileri

Senetle altın veren kuyumcular, son dönemlerin en tanınmış alış veriş tekniklerinden birisi. Kredi kartı ile altın alımında taksitlere gelen kısıtlama yüzünden kuyumcular da seçenek teknikler geliştirmeye çalışıyor. Vatandaşlar da senetle altın alarak hem yatırım yapabiliyor, hem de daha sonra almış oldukları altınları bozdurmak amacıyla nakit ihtiyacını da karşılayabiliyor. Altın fiyatlarının da gerektiğince yükseldiği 2020 senesinde senetle altın alma yaparak bir çok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz gibi, düğün zamanlarındaki altın alış verişini de kolaylıkla yapabileceksiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa, Muğla gibi büyük şehirlerimizde senetle imzalayarak altın alabilirsiniz. Bu yazımızda bütün seçeneklerden bahsedecek ve altın alma tekniklerinden bahsedeceğiz.

Bankada Unutulan Paralar Hakkında Bilgi Edinmek Mümkün Mü?

Günümüz koşullarında bankalarla iletişim halinde olmayan insan sayısı yok denecek kadar azdır. Hemen herkesin bankada en az bir tane hesabı vardır. Kişiler, gerek günlük yoğunluktan dolayı gerekse yoğun çalışma hayatı nedeniyle yalnızca bir değil birçok bankadan hesap açtırabilmekte ya da döviz işlemlerimizi gerçekleştirebilmektedir. Kimi zaman da bunları unutabilmektedir. Çoğunlukla birçok bankada hesabı olan bireyler için bunun kontrolünü sağlamak zordur. Bu nedenle bankada unutulan paralar olduğu unutulmaktadır. Yasalara göre on yıl

İlgili İçerik

Senetle Altın Veren Kuyumcular Var Mıdır?

Senetle altın veren kuyumcular ile ilgili bilgi alabilmek, bu kuyumculara ulaşmak istiyorsanız programınız gereken birkaç kolay ismim var. Buna geçmeden önce, her kuyumcunun bu gibi işlemler yapmayacağını da bilmeniz gerekiyor. Senetle altın alabilmek dilediğiniz kuyumcular ile bir görüşme yapmalı ve bu şekilde alış veriş seçenekleri olup olmadığını sorabilirsiniz. Genel olarak bütün kuyumcularda kredi kartı geçiyor olsa da, senetli alış veriş hepsinde olası olmuyor.

İlk olarak bu alış verişi namacıyla yapacağınıza karar vermelisiniz. Eğer nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla senetle altın satan kuyumcu arıyorsanız, bunun amacıyla eskiden hesaplamalar da yapmalısınız. Altın aldıktan sonra ne kadar bozdurulur, bozdurmak amacıyla nasıl teknikler izlenir bunlara da ilgi etmeniz gerekiyor. Daha sonra altın alınca ummadığınız rakamlarla karşılaşmak üzücü olabilir.

Aynı vakitte bu işi ticaret halina getirmemiş, çok çok faiz ya da vade farkı istemeyen şahıslar ile görüşmelisiniz. Çünkü birtakım fırsatçılar, senet karşılığında altın verilen amacıyla çok çok faiz ve vade farkı talep edebiliyor. Bunun önüne geçmek amacıyla de araştırmanızı iyi yapmalı, tek bir kuyumcu ile görüşmekle yetinmemelisiniz.

Senetle Altın Veren Kuyumcular İletişim
Yapacağınız tercihlerde birinci öncelik kuyumcular, bu kuyumcular da tanıdık olanlar olmalıdır. Kuyumcuların haricinde altın verilenni iddia eden ve sizden ön ödeme talep eden, TC kimlik gibi şahsi bilgilerinizi talep eden şahıslardan de uzak durmalısınız.

Yapacağınız çok kolay bir Google harita aramasıyla, etrafnizdeki kuyumcu esnafına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sizler amacıyla numune bir arama yaptığımız sonuçlarımızı yukarıdaki resim ile paylaştık. Bu sayede siz de aynı bizim gibi kendi şehrinize ideal aramalar yapılabilir, senetle altın veren kuyumcuları öğrenebilirsiniz.

Altın Hesabı Nedir? Altın Hesabının Çalışma Prensipleri Nelerdir?

Altın hesabı artık günümüzde bankaların kolaylıkla bize açılma imkanı sunan ve gerek birikim gerekse kullanmak amacıyla aktif hizmet alabileceğimiz bir hesap türü olarak gündemimizdedir. Altın Hesabı Nedir? Nakit TL, Dolar veya Euro olan paranızı bankalar da açacağınız altın hesabına yatırarak, yatırdığınız miktar karşılığında size 24 ayar değerinde altın yüklenmektedir hesabınıza. Altın günümüzde ve geçmişte her zaman bir yatırım aracı

İlgili İçerik

Eğer aradığınız kuyumculardan olumsuz yanıt alıyorsanız pes etmemelisiniz. Bu alış veriş tarzına uygulayan kuyumcuların adedi az bulunduğundan, bulmakta da biraz zorlanabilirsiniz. Bunun amacıyla de daha çok tanıdıklarınızdan referans alabilmek daha iyi olacaktır. Çok iyi, yakından tanıdığınız bir kuyumcu sizi iyi tanıyorsa, sizlere esasen kolaylıkla senetle alış veriş olanağı tanıyacaktır.

Senetle Altın Alan Var Mı?

Düğünlerde ya da armağan etmek üzere bilezik alabilmek istiyorsanız, nakit sorunu yaşıyorsanız bunun önüne ayrıntılı yollarla geçebilirsiniz. İlk olarak tercih etmeniz gereken nokta, kredi kartınız ile altın alma tekniği olacaktır. Kredi kartı kullanıyorsanız, ilk olarak kredi kartınız ile bilezik alma tekniklerine başvurmalı, en garanti teknik olarak bunları seçebilirsiniz.

Bir başka teknik ise bankalardan kredi kullanmak olabilir. Alacağınız altın tutarı kadar, çok abartıya kaçmamak şartıyla kredi müracaatı yapılabilir ve senetle altın tekniği yerine banka kredilerine başvurabilirsiniz. Senetle altın satın alacağınız kuyumcuları bulmak zor olacağından, banka kredisi kullanarak bilezik alabilmek çok daha mantıklı olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra, etrafnizde şayet kuyumculuk yapan esnaf arkadaşlarınız ya da tanıdıklarınız varsa, bunlarla görüşmeler yaparak senet karşılığında altın alıp alamayacağınızı görüşebilirsiniz. Tanıdık olan şahıslar sizlere daha çok itimateceğinden, karşılıklı itimat oluşması halinde kolaylıkla altın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’da Senetle Altın Alışverişi Nasıl Yapılır?

senetle altın veren kuyumcular var mı

senetle altın veren kuyumcular var mı

Özellikle senetle alış verişin yoğun bulunduğu bölgeler, daha çok büyük şehirlerdir. 16 milyonluk nüfusu ile de İstanbul, bu gibi alış verişlerde başı çekmektedir. Fakat bu hali kötüye kullanmaya çalışan da bir çok şahıs var. Bu sebeple seçim yapar iken çok hassas davranmalı, etraf doğrulusunda da tanınmış şahıslari tercih etmelisiniz.

İstanbul amacıyla genelde kuyumcular çarşıları, kapalı çarşı gibi mekanları tercih ederek esnaf ile görüşebilir, senet karşılığında altın alabileceğiniz İstanbul esnafına ulaşabilirsiniz. Emniyet sebebiyle de tefecilerden uzak durmalı, kendini tefeci olarak tanıtan şahıslar ile katiyen görüşme bile yapmamalısınız.

Senetle Altın Alma Güvenilir Midir?

Senetle alış veriş gerçekleştirme istiyorsanız ilgi etmeniz gereken bir çok nokta var. Bunlardan en mühim olanı da senedin usulüne göre doldurulup, doldurulmadığıdır. Bunun amacıyla de senet nasıl doldurulur adlı makalemizi okuyarak, karşınıza çıkabilecek sorunların çözümlerini de öğrenmiş olursunuz. Aynı vakitte geçerli ve geçersiz kabul edilen senetler arasındaki farkları da öğrenerek dolandırılma ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Faktoring Firmaları

Senetle kredi veren faktoring şirketleri 2020 güncel liste, BDDK onaylı senetle kredi veren firmalar ile ilgili bilgileri ve tam listeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Finansman gerektiğinde ya da borç almanız gereken bir gereksinim doğduğunda bir grup yollar bulmak gerekir. Yolların arasından size en ideal olanını bulmak amacıyla ise elinizde var olan halleri değerlendirmelisiniz. Bankaların uzun incelemeler neticesinde kredi vermesi ve çoğu ölçütü yerine getirmenizi beklemesi gibi amaçlarden ötürü acil bir şekilde

İlgili İçerik

Bunun haricinde ilgi etmeniz gereken birtakım noktalar daha var. Mesela bu işi yapan bireylerin itimat edilir ve uzun yıllardır esnaflık yapıyor olması gibi şeyler.

 • Kuyumcu esnafı olmalıdır
 • Kesinlikle tefeciler ile alış veriş yapmamalısınız
 • Aynı vakitte senetle borç para tekniklerini de inceleyebilirsiniz.

Vermiş bulunduğumuz noktalar, bütün bu ayrıntılara ilgi ederek problemsiz bir şekilde alış verişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Aynı vakitte kuyumcuları seçmek de tamamiyle sizin elinizde bulunduğundan, aniden çok firma ile görüşerek problemsiz alış veriş amacıyla dilediğiniz arasında seçim yapılabilirsiniz. İşinize gelmeyen bir ayrıntı olursa, çalışmayı sonlandırabilirsiniz.

senetle altın veren kuyumcular

senetle altın veren kuyumcular

Tüm bunların dışında senetle alış veriş gerçekleştirme istemiyor da olabilirsiniz. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız, kredi kartınız ile de birtakım altın çeşitlerine taksit yapma ihtimaliniz bulunuyor. Bu ayrıntıları da tekrar kuyumcular ile görüşerek, kredi kartınız ile son derece itimatilir bir şekilde alış veriş yapılabilirsiniz. Kredi kartına uygulanacak vade farkı çok daha düşük olacak, böylelikle zarar etme olasılığınız da bir o kadar düşecektir.

Bir önceki yazımız olan Altın Hesabı Nedir? Altın Hesabının Çalışma Prensipleri Nelerdir? başlıklı makalemizde altın hesabı açma, altın hesabı nasıl açılır ve altın hesabı vadeli hakkında bilgiler verilmektedir.