• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  466767,373
  % -3,97
 • BIST 100
  %

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Kara Listeye Düşmek

Kredi Kartı Borcundan Dolayı Kara Listeye Düşmek

Kredi kartları hem çok avantajlı hem de amacına uygun kullanılmaz ise çok riskli araçlardır. Çünkü kredi kartlarından alınan faizler diğer kredili ürün faizlerine göre daha fazladır. Ayrıca bankalar sürekli olarak müşterilerinin kredi kartlarını kullanmaya teşvik etmek için limit artırırlar ya da kampanya düzenlerler. Bu kampanya ve limitlere aldanmak aslında borç batağına sürüklenmenin ilk aşamasıdır. Kişiler gelirleri doğrultusunda kullanmadıkları kredi kartı borcu yüzünden kara listeye girebiliyor hatta icra şoku ile karşı karşıya kalabiliyor. Peki kredi kartı borcunun birikmesi ve ödenemeyecek duruma gelmesi sonunda, kara listeye düşmeden kurtulmak mümkün mü? İşte yanıtı.

Borç Kapama Kredileri Seçeneği

Kredi kartı borcu kapama kredisi

Kredi kartı borçları biriktikçe ve ödenmedikçe yansıyan faizler çığ gibi büyüyor. Üstelik bankalar kredi kartları 2 ya da 3 dönem gecikmeye girmeden yapılandırmaya yanaşmıyor. Bu noktada da kart sahipleri kara liste şokunu yaşamadan kartlarının borcuna ilişkin çare arıyor. Ülkemizde faaliyet yürüten pek çok büyük banka borç kapama kredileri ile kredi ya da kredi kartı borcu olanlara el uzatıyor. KKB notunun çok önem arz etmediği ancak kişinin geliri olduğundan emin olunduğu ve gerektiğinde kefil istendiği bu kredili ürünler 48 aya kadar da bölünebiliyor. Ayrıca kişi bunu kredilerden genellikle yalnızca kart borcu kadar faydalanabiliyor. Kişi krediyi çektiği bankaya borç kapama kredisi kullanmak istediğini iletir ve kullandırılan kredi banka tarafından borçlu bankaya gönderilir. Yani kişinin bu krediyi, kendisinin alıp kredi, kartına yatırmasına izin verilmez.

48 Ay Vade Seçeneği İle Derin Bir Nefes

Borç kapama kredileri diğer ihtiyaç kredilerine göre biraz daha yüksek faizler karşılığında kullandırılıyor. Ancak 48 ay vade seçeneği sayesinde kullanıcılar derin bir oh çekebiliyor. Ödenmeyen ve çığ gibi büyüyen kredi kartı borçları bu krediler ile birlikte sıfırlanıyor ve kişi bu kredi taksitlerini her ay rahatlıkla ödeyebiliyor. Bu sayede milyonlarca insan hem kart borcundan kurtuldu hem de kredi bilgilerinin kara listeye düşmesinden. Ancak bu kredilere bilgilerin kara listeye girmeden başvurulması son derece önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar? başlıklı makalemizde kredi kartı saat kaça kadar ödenir, kredi kartı son ödeme tarihi ve kredi kartı son ödeme tarihi ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.