• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  479492,236
  % -1,78
 • BIST 100
  %

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar?

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar?

İçinde bulunduğumuz çağ, hız yılları olarak adlandırılmasının en büyük nedeni, insanların her şeyi hızlı ve yerinden yapabilme isteği olmaktadır. Farkında olmasak da hepimiz para çekmeye, nakit ödemeye vakit ayırmadığımızdan, veya diğer türlüsünü daha pratik bulduğumuzdan, kredi kartları hayatımıza girdi. Bugün neredeyse hepimizin cebinde, ya da cüzdanında üçten fazla kredi kartı ya da banka kartı bulunmaktadır. Pek çoklarımız bir ay içerisinde kredi kartları veya kredi kartı özellikli banka kartları ile muhatap olduğumuz kadar parayla muhatap olmamaktayız. Ancak kredi kartı ile bu yakınlığımızın devam edebilmesi ve mevcut borçlarımıza faiz eklenmemesi için, kredi kartı borçlarımızı düzenli olarak ödememiz gerekmektedir. Bu yüzden kredi kartı son ödeme tarihi saat kaça kadar geçerli olduğu öğrenilmelidir.

Kredi kartı son ödeme tarihi saat kaça kadar?

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar?

Kredi kartı borçlarının yani ödemelerinin aslında vaktinde ödenebilmesi için, gün ve saat olarak son ödeme tarihinin ne zaman bittiğinin bilinmesi gereklidir. Bu sebeple, pek çok kişi için kredi kartı son ödeme tarihi saat kaça kadar? sorusunun cevabını önemsemekte. Bu sorunun cevabını bilmek için ya da aklında tutabilmek için büyük bir gayret harcamaktadır.

Bu bahsedilen sürenin sıklıkla mesai saatleri içinde bittiğinin sanılması tam olarak doğru değilse de doğru olmaktadır. Kredi kartı borçlarının dönem borçlarını, kredi kartının ait olduğu bankanın en yakın şubesinden ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borçlularının dönem borcunun ödeme tarihinin bittiği günün mesai saati bitimine kadar yani 17.00’a kadar ödeme yapması gerekli olacaktır.

Ancak kredi kartlarının dönem borçlarını internet bankacılığının kullanılarak ya da kredi kartı borcu ödeme destek hatlarını kullanacak olan kimseler için bu süre farklıdır. Kredi kartlarının dönem borcunun bittiği güne kadar yani 00.00’a kadar ödemesi gerekli olacaktır. Ancak kredi kartı dönem borcunun son ödeme zamanı iş gününe denk gelmiyorsa yani hafta sonu ya da resmi tatil gününe denk gelmekte ise yine faklıdır. Bu durumda da tatilin bitiminin ardından gelen ilk resmi iş günü kredi kartı dönem borcu ödemek için son gün olarak kabul edilecektir. Ancak iş günü olmayarak sayılmakta olan bu günlerde de, kredi kartı dönem borcunun ödemesi yapılmak isteniyorsa, internet bankacılığı, ATM’ler ya da mobil bankacılık sistemleri aracılığı ile kredi kartı dönem borcu ödemesi yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kara Liste Nedir? başlıklı makalemizde kara liste, kara liste nedir ve kara listeden nasıl çıkılr hakkında bilgiler verilmektedir.